Alev silahları, uzay roketleri derken… Musk çılgın projesini açtı

Son dönemde özel hayatında zor günler geçiren ve bu durum yönettiği şirketlere de yansıyan ABD’li girişimci Elon Musk, kötü günleri geride bırakmış görünüyor.

Tesla ile otomotiv sektöründe SpaceX ile ise uzay teknolojileri alanında birçok projeye imza atan Musk, 2016’da kurduğu Boring Company şirketiyle de ilginç projeler geliştiriyor.

Şirketin daha önce geliştirdiği alev silahı.

Şirketin daha önce geliştirdiği alev silahı.

Geçtiğimiz aylarda alev silahı tasarlayan şirket sipariş rekoru kırarken, Musk bu kez Los Angeles trafiğine çözüm bulmayı hedeflediği ‘çılgın’ tünel projesinin açılışını yaptı.

Törende konuşan Musk'ın son dönemde kilo alması dikkat çekti.

Törende konuşan Musk’ın keyifli olduğu dikkat çekti.

İlk olarak 10 Aralık’ta yapılacağı açıklanan tören yaklaşık 1 hafta gecikse de, Musk’ın oldukça keyifli olması dikkat çekti.

Aracın tüneli geçişi böyle görüntülendi.

Aracın tüneli geçişi böyle görüntülendi.

Törende 3.2 kilometrelik tüneldeki ilk test sürüşü de yapıldı. Bir platform aracılığıyla tünele giren Tesla marka araç, geçişi başarıyla tamamlayarak tünelin diğer ucundan çıktı.

Araç tünelden bir platform aracılığıyla geçti.

Araç tünelden bir platform aracılığıyla geçti.

Musk şehrin birçok noktasına inşa etmek istediği tünellerle, trafik ışıkları ve virajların olmadığı bir ortamda araç trafiğinin önüne geçilebileceğini savunuyor. Açılışı yapılan bu tünel ise projenin test aşamasındaki ilk örneği olarak öne çıkıyor.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir