İsrail’in şiddeti bitmek bilmiyor… Bir Filistinli öldü

İsrail askerlerinin Gazze Şeridi sınırında bir Filistinliyi vurarak öldürdüğü bildirildi. Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, Gazze Şeridi’nin doğu sınırında İsrail askerlerince doğrudan hedef alınan Sabri Ahmed Ebu Hıdır (24) isimli Filistinli gencin öldüğünü belirtti.

siddet-reuters

İsrail ordu sözcüsü Avichay Adraee ise yazılı açıklamasında, beş Filistinlinin Gazze sınırında “güvenlik alt yapısını sabote etmeye” çalıştığını öne sürdü. Adraee, bu sırada patlama meydana geldiğini ve bazı Filistinlilerin yaralandığını kaydetti.

Sabah saatlerinde İsrail ordu sözcüsü Avichay Adraee, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İsrail savaş uçaklarının Gazze’de Hamas’a ait 2 askeri karargah ile silah üretimi yapılan bir yerdeki 9 noktaya hava saldırısı düzenlediğini” ifade etmişti. Açıklamada, söz konusu saldırıların, Gazze’den İsrail’e yanan uçurtma ile helyum gazıyla şişirilmiş balonların gönderilmesine karşılık düzenlendiği kaydedilirken Gazze’deki görgü tanıkları ise İsrail uçaklarının, Hamas’a ait 3 noktayı 12 füzeyle vurduğunu, saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadığı iddia edilmişti.

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir