Spreyle bayıltıp elektroşokla çaldılar

İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde bir ahıra çalıntı kamyonetle gelen, baba ve oğlunu spreyle bayıltan, köpekleri de zehirleyen hırsızlar, elektroşok vererek sersemlettikleri 12 büyükbaş hayvanı çaldı.

Jandarma ekiplerinin Edirne’nin Keşan ilçesinde bulduğu hayvanlar baba İhsan Dinler ve oğlu Furkan’a teslim edildi. İhsan Dinler, “Jandarmamıza Allah güç versin. Umarım hırsızlar da bulunur” dedi.

Olay geçtiğimiz Pazar günü Arnavutköy İmrahor Mahallesinde sabaha karşı 04.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, geçimini hayvancılıkla sağlayan Dinler ailesinin evinin ahırına gelen hırsızlar önce evin çevresindeki 4 bekçi köpeğini zehirli etle öldürdü, ardından da uyuyan İhsan Dinler (65) ve oğlu Furkan Dinler’i (18) spreyle bayılttı. Kalabalık şekilde geldikleri düşünülen hırsızlar daha sonra ahırda bulunan 15 büyükbaş hayvandan 12’sini elektroşokla  sersemleterek ormanlık alana getirdikleri çalıntı kamyonete taşıdı. Hayvanların tamamının aynı günün sabahında Edirne’nin Keşan ilçesinde 27 bin liraya satıldığını tespit eden jandarma ekipleri, el koydukları hayvanları İhsan Dinler’e teslim etti. Olayla ilgili hırsızlar her yerde aranıyor.

“KÖPEKLERİMİ ÖLDÜRMÜŞLER”

Hayvanların sahibi İhsan Dinler hayvanlarının çalındığını fark etmediğini söyleyerek, “Bize ilaç mı sıktılar ne yaptılar bilemedik. Gece 04.30 ile 06.00 arasında hayvanlarımızı götürdüler. Sabah kalktığımızda kalan hayvanların sağa sola kaçtığını gördük. ‘Eyvah hayvanlarımı götürdüler’ dedim. Sonra baktım köpeklerimi de öldürmüşler. Ahırı açtığımızda içeride 12 hayvanın çalındığını gördük.

Hayvanlarıma elektroşok  vermişler, ipini kesmişler almışlar. Jandarmaya Allah güç kuvvet versin. En sonunda bulundular” dedi.

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir