Tatilciler dikkat! Bodrum plajları zamlandı

Sozcu.com.tr olarak Bodrum’un en çok ziyaret edilen 2 adet beach yetkilisi ile konuştuk. Bunlardan birincisi Magi Beach, ikincisi de Moon Beach… Firma yetkilileri  ile konuşmamızda 2018 yılı fiyatlarının geçen yıla oranla daha tuzlu olacağını ve bunun en büyük sebebinin ise dolar ve eurodaki, artıştan kaynaklandığı söylüyor. Nasıl yani diyeceksiniz? Bodrum’daki beachlerin bir çoğunun kiralık olduğunu ve bu kiralarında dolar üzerinden fiyatlandırıldığını belirten yetkililer dolar geçen yıla oranla çok fazla arttığını ve bu artışında kiralara birebir yansıdığını söylüyor. Beach sahiplerde bu fiyatlandırmaları bir nebze olsun aşağı indirgemek için çareyi menü ve beach girişi fiyatlarını arttırarak bulduklarını söylüyor.

24nisanbodrumgrafPERSONEL VE KİRA FİYATLARI ÇOK FAZLA ARTTI

Personel ve kira fiyatlarının geçen yıla oranla çok fazla arttığını söyleyen Moon Beach sahibi Erkan Ünal sozcu.com.tr’ye açıklamasında “Biz kiralarımızı dolar üzerinden ödüyoruz. Geçen yıl dolar fiyatı ile şimdiki dolar fiyatı arasında çok fark var. Bu sebeple de menü ve beach girişlerinde bir zamlanma yaptık. Ayrıca bodrumda personel çalıştırmakta bir külfet. Burası gerçekten her anlamda çok pahalı.” ifadelerini kullandı.

2017 50 TL, 2018 70 TL

Geçen yıl beach giriş fiyatının 50 TL olduğunu ancak bu yıl 70 TL olacağını söyleyen Ünal,” Dolar ve euro’daki artış bizi menü fiyatlarına ye ve beach giriş fiyatlarına zam yapmaya itti. Geçen yıl 50 TL olan giriş fiyatımız şimdi 70 TL oldu. Hamburger 35 TL’idi. Şimdi 40 TL oldu.” şeklinde konuştu.

VERGİLER ÇOK AĞIR

Diğer bir  işletme ise Magi Beach burada da fiyat konusunda durum hemen hemen aynı. Magi Beach yetkilisi  Gökan Öztürk sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada,” Ödediğimiz vergiler çok ağır. Kiralar yine öyle. Emin olun bizim kazancımızda hiçbir şey değişmiyor. Aldığımız paranın bir kısmını kiraya bir kısmını personele bir kısmını da vergilere ayırıyoruz.” dedi.

MAKARNADA KAR DAHA ÇOK

Et ve Et ürünlerinin olduğu yemeklerden kar edemediklerini de dile getiren Öztürk” Biz hamburger ve et gibi ürünlerden asla kar edemiyoruz. bizim için keşke herkes makarna yese. Makarna’da kar daha çok.” dedi.

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir